"Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu" Kontynuuj

Zamknij

Jak długo trwa remisja ?

Rozmowy o wszystkim

Moderatorzy: Margarett, tester123, Martaci, Moderator

Jak długo trwa remisja ?

Postprzez blacktess » Pt lut 11, 2011 13:38

Proszę, napiszcie po jakim czasie leczenia weszliście w remisję i jak długo ona trwała ( lub trwa ) ?
Jeśli remisja się skończyła, to czy był jakiś bodziec, który to spowodował czy samo z siebie ?

Jestem w remisji od roku po leczeniu MTX i jest mi tak dobrze, ale aż się boję ,że to się skończy.

Pozdrawiam
blacktess

Re: Jak długo trwa remisja ?

Postprzez beatak7 » So lut 12, 2011 0:25

Witam serdecznie,choruje od 3 lat,po 5 miesiacach przyjmowania mtx weszlam w remisje,ktora trwa do tej pory.Nie biore nawet lekow przeciwzapalnych(ale tych dopiero od 1,5 roku).Rowniez tak jak moja poprzedniczka jestem bardzo zainerwsowana tym tematem.Pozdrawiam
beatak7

Postprzez Poirytowana » So lut 12, 2011 13:12

Czesc Dziewczyny,
nie mam pojecia, jak to jest z remisja, ale powiem Wam jedno. Cieszcie sie tym, co macie, zamiast zastanawiac sie, kiedy to sie skonczy. A moze nigdy? Zycze Wam tego szczerze. I trzymam kciuki za Wasze remisje, oby trwaly nieskonczenie :)

Pozdrawiam,
Kornelia
Poirytowana

Postprzez DZINI1 » Pn mar 14, 2011 20:20

witam cieszcie sie,ze macie remisje ja po zmianie klimatu,nawet przy wyjeżdzie do sanatorium to odczuwam tez ulge w cierpieniu,najlepiej zmienic całkowicie klimat,ostatnio byłam w Izraelu,całkowita odmiana,bez bólu,bez leków po powrocie do kraju za 3 dni szok,ledwo moge zejść z łóżka.Nie rozumiem tego? pozdrawiam mam 43 lata rzs,ale nadal pracuje zawodowo
mimo trudności z poruszaniem się.Dzini1
DZINI1

Postprzez Jowisz123 » Śr mar 16, 2011 9:02

Witajcie Koleżanki (i Koledzy? jeśli są)
mam pyt: od trzech tygodni mam zmienione leczenie, większą dawkę mtx i doszedł mi arechin i sulfas bez zmian; i tu moje pytanie, bo już trzeci dzień czuję się po prostu fantastycznie, praktycznie nic mnie nie boli, czy to jest właśnie ta remisja? czy jeszcze za wcześnie o tym mówić? czy to normalne? jestem leczona dopiero rok i cały czas ból się nasilał a teraz od trzech dni taaakie pozytywne zdziwienie, aż boję się głośno o tym mówić, aby nie zapeszyć :D
z góry dziękuję za rady :)
Jowita
Jowisz123

Postprzez elkap » Cz mar 17, 2011 13:59

Witam wszystkich:) Weszłam tu, by pomarzyć o remisji. Kiedyś przez pół roku doświadczałam wytchnienia od bólu. Kiedy nic nie boli, to z pewnością jest remisja:) Ja aktualnie cierpię okrutnie, bo moim lekiem jest Metypred w niedużej dawce i od wczoraj Cyklosporyna. Kiedyś brałam MTX i po 4 miesiącach bóle ustały. A potem wątroba się zbuntowała czemuś(?) i koniec. Od wczoraj mam potworne bóle w pachwinach - mam wrażenie, że bolą jakieś ścięgna lub więzadła, podobnie w okolicach barków, pach i kolan. Leżę bez ruchu (wtedy nie boli), a kiedy muszę wstać zbieram się do tego długi czas i kiedy psychicznie ogarnę sytuację podrywam ciało do góry z takim bólem, że łzy same ciekną:( Czekam na działanie nowego leku, ale bez większej nadziei, po porażce z Arechinem trudno mi uwierzyć, że inny lek niż MTX może w moim przypadku okazać się skuteczny. Namarudziłam sobie; pewno nikomu nie pomoże moje narzekanie, ale zrobiłam to troszkę dla siebie. Jak człowiek się pożali, to mu lżej:) Pozdrawiam cierpiących i szczęśliwców w remisji; dziękuję tym, którzy poświęcili mi troszkę swojego czasu:) elkap
elkap

Postprzez anezobk » So mar 19, 2011 13:43

Słuchaj Elkap ,a możne zamiast Metypredu spróbowała byś wziąć Medrol na mnie Metypred nie działa.Pozdrawiam
anezobk

Postprzez elkap » Pn mar 21, 2011 16:00

Witaj Anezobk:) Ja myślę, że moja dawka Metypredu jest zbyt mała, by opanować ten cholerny ból. W dodatku od pewnego czasu jestem dość spora, więc jeśli waga ma znaczenie w ustalaniu dawki, to tym też można tłumaczyć taką małą skuteczność. Ja biorę 8 mg Metypredu. Moja lekarka nie chce zwiększyć tej dawki, a nawet proponuje bym brała 4/8, bo jestem po incydencie zakrzepicy, a sterydy wg. niej są zakrzeporodne (ale to już inny temat, bardzo skomplikowany:) Chciałaby zapytać jakie Ty masz doświadczenie w tych dawkach; ile Medrolu "uwalniało" Cię od bólu? Ja na początku leczenia dostałam wlew z Solu Medrol, nie wiem jednak czy to ten sam lek co Medrol, ale wtedy ból odchodził z godziny na godzinę. Ten zabieg dał mi dwa miesiące wytchnienia, ale potem wszystko wróciło chyba ze zdwojoną siłą. Metotrexat pomógł, a potem odezwała się wątroba... Pozdrawiam serdecznie i liczę na dalsze podpowiedzi:) elkap
elkap

Postprzez anezobk » Wt mar 22, 2011 17:29

No cześć Elkap!
Moją stałą dawką jest 4 mg Medrolu ale bywało i tak ,że fasowałam sobie sama 8 mg.Teraz mam luksus biorę co drugi dzień ,a w dzień wolny od sterydku przeciwbólowe Febrofen 200mg i 20 MTX raz na tydzień.
Spróbuj z Medrolem możne będzie warto i poczujesz ulgę.Ja teraz mam remisje nie mówię ,że mnie nic nie boli ,żeby już tak cały czas, to by było super.Moja pani doktor mówi ,że lepiej wziąć lek przeciwbólowy niż większą dawkę sterydu.Ona też się upierała ,że Metypred jest bardzo dobry ale nie dla mnie ,a i Olfen też jest nie skuteczny w moim przypadku.Pozdrawiam
anezobk

Postprzez elkap » Cz mar 24, 2011 9:42

Dzień dobry Anezobk:) Może rzeczywiście warto zmienić ten steryd, zwłaszcza że pożeram go już dwa lata bez przerwy w mniejszych lub większych dawkach. Od kilku dni zaczęłam przyjmować Cyklosporynę, za kilka tygodni idę do kontroli i pogadam z moim reumatologiem o sterydach. Ciekawa jestem czy próbowałaś całkowicie odejść od Medrolu. Ja w czasie gdy brałam MTX byłam blisko wyeliminowania Metypredu; myślę, że gdybym zwiększyła dawkę MTX z 17,5 do 20 steryd nie byłby potrzebny. Ja wciąż myślę o odstawieniu tego leku (sterydu), bo poczynił u mnie niezłe spustoszenie: jaskra, wysoki cukier (mam nadzieję, że to jeszcze nie cukrzyca), z 15 kg więcej i "chomikowa" twarz, nie mam pewności czy wypadanie włosów też na konto Metypredu mogę zapisać? Jeśli chodzi o leki p/bólowe, to nie ma takiego, który by mi pomagał. Próbowałam chyba wszystkiego włącznie z plastrami stosowanymi w chorobach nowotworowych; nie było efektu więc nie biorę nic; czasem tylko łykam tramal, by przespać czas bólu. U mnie ból trwa zwykle od rana do 14.00 - 16.00, potem już jest znośnie; czasami idę nawet na zakupy, troszkę ogarniam mieszkanie i gotuję:) I tak "uciekło" już dwa lata, ale trwam w nadziei, że wrócę do aktywnego życia:) Pozdrawiam serdecznie:) elkap
elkap

Następna strona

Powrót do Ogólne